Figura żuka w pudełku

…to propozycja austriackiego logika i lingwisty, Ludwiga Wittgensteina. Symbolizuje niegdyś rewolucyjną myśl, że to jaka dana rzecz jest naprawdę, nigdy nie wynika z prywatnego oglądu jednej osoby, a zawsze ze zbiorowego doświadczenia. Podobnie nam przewodzi idea, że gry, w które gramy, nie mają żadnej wartości same w sobie (a tym bardziej gdy leżą w szafie) – mogą być omawiane, oceniane i doceniane tylko społecznie, gdy są „w użyciu”.

Ten mądry wstęp ma Wam zaś pokazać, że nie będziecie mieli tu do czynienia z bylejakimi wydajemisięopiniami, tylko twardymi, zweryfikowanymi przez komisję profesjonalnych naukowców faktami na temat gier. Cechami tak obiektywnymi i tak niezależnymi od chwiejności ludzkiej percepcji, że do dziś ich nikt nigdy na oczy nie widział.

Taki był zamysł, a jak będzie – wyjdzie w graniu!

Wyjdzie w Graniu to portal i kanał w pełni niezależny od wydawnictw. Jeśli podoba Ci się to, co robimy, odwiedź nasz profil naPatronitei rozważ wsparcie.

Kamis

Kamis

prezentacja, prod. filmowa, montaż, wideorecenzje, artykuły, media społ.

Absolwent filozofii na UW z naciskiem na estetykę. Niektórzy mówią, że obyty w świecie, że ukończył jakieś kursy na filmówce, ale kto to sprawdzi, pewnie ściemnia. Bez ustanku zamęcza ludzi wokół by grali z nim w planszówki. Miłośnik sztuk (prawie) wszelakich, zdiagnozowany maniak kultury hipisowskiej, rocka lat 60-tych i z jakiegoś powodu też horrorów. Żyje w skrajnościach i pewnie dlatego upiera się, że oburzająco kiepskie bywa lepsze od nijakiego.

Madzia

Madzia

prezentacja, wideorecenzje, artykuły, media społecznościowe

Fanatyczka fantastyki wszelkiej, beznadziejnie zakochana w uniwersum Tolkiena. Na co dzień wypytuje ludzi o planszówki, w które ostatnio grali. A w wolnych chwilach masochistycznie układa puzzle. Twierdzi, że życie jest zbyt krótkie na szukanie dwóch jednakowych skarpetek oraz jest przekonana, że lekiem na zło tego świata są pieski i zielona herbata.

Paweł

Paweł

produkcja filmowa, zarządzanie stroną, redakcja tekstów

Niegdyś niedoszły filozof, później przez kilka lat tłumacz, przez wiele lat miłośnik pływania, a obecnie amator programowania i robienia okrążeń na rowerze szosowym. Nie za często gra w planszówki (korzystając z tego, że jako jeden z nielicznych na kanale nie musi), ale ma kilka ulubionych pozycji, m.in. Cyklady.

Paweł

Osama

montaż

Student nawigacji, który postanowił pozostać na lądzie. Kinomaniak, montażysta, aspirujący filmowiec i fotograf. Pasjonat muzyki, który gra na wszystkim co pod ręką – ukulele, gitarze, pianinie. Emerytowany autostopowicz, czuły ojciec adopsiaka, a po godzinach równie czule relaksuje się penetrując w grach radzieckie czołgi pociskami odłamkowo-burzącymi.

Wojtek

Wojtek

Podcast

Niepoprawny dawca i biorca przeróżnych – ciekawych i nieciekawych pomysłów oraz innowacji. Hobbystycznie projektuje żarty i równie dobre jak one piosenki. Znany jako amator gier stawiających na interakcję i kreatywność ponad złożoną, zimną kalkulację. Jak ćma leci tam, gdzie są festiwale muzyczne, działking i egzotyczne wyspy, które do tej pory widział tylko w internecie.

Diana

Diana

Podcast

Ukończyła kierunek finansów na ALK – może dlatego tak dobrze odnajduje się w eurosucharach. Nie wiemy kiedy znalazła na to czas, ale obejrzała ponad 200 seriali, więc do każdej planszówki może podpowiedzieć serial w tym samym klimacie. Poza tym miłośniczka futbolu, wielka fanka Chelsea F.C., horrorów (ale w kinie – straszne gry to już za wiele) oraz azjatyckiego jedzenia.